Działaj Lokalnie IX

Projekt „Pożyteczne Aktywności w Staromieszczańskiej Społeczności”

Zadanie które zrealizowaliśmy włączyło dzieci w aktywne i świadome uczestnictwo w akcjach propagujących sport i kulturę fizyczną, oraz w działania związane z muzyką i kulinariami. Zorganizowaliśmy dla dzieci i młodzieży z miejscowości Stare Miasto cykl warsztatów kulinarnych, warsztatów wokalnych, warsztatów nauki gry na gitarze oraz zorganizowaliśmy Turniej Plażowej Piłki Nożnej dla dzieci, młodzieży i rodziców przy bibliotece publicznej w naszej miejscowości.

Zorganizowaliśmy wycieczkę plenerową nad rzekę San przeprowadzoną przez wolontariuszki stowarzyszenia, konkurs kulinarny oraz koncert w lokalnym kościele parafialnym z okazji wybrania Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II.

Naszymi działaniami pobudziliśmy młodzież i dzieci do aktywności i samorealizacji, do tworzenia kultury i budowania integracji w społeczności lokalnej poprzez wspólne spędzanie czasu. Poprzez dobre praktyki zachęcaliśmy mieszkańców naszej miejscowości do wspólnego działania i rozwoju. Dobro wspólne jakie rozwinęliśmy w ramach naszych działań to: integracja mieszkańców wsi Stare Miasto, budowanie wzajemnego zaufania oraz promocja zdrowego trybu życia, w tym aktywności na świeżym powietrzu.

Ponadto przy realizacji projektu zakupiliśmy ze środków własnych stroje dla grupy wokalnej, oraz wyposażyliśmy bibliotekę publiczną w Starym Mieście w stoły do tenisa oraz piłkarzyki aby dzieci i młodzież mieli ciekawą ofertę do spędzenia czasu. Ze środków DL zakupiono 3 gitary na których dzieci uczyły się grać - część z uczestników zajęć nauczyła się podstaw gry oraz rozbudziła swoje zainteresowania.