Stypendium Pomostowe czeka!

Z radością ogłaszamy XXII EDYCJĘ PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH
Maturzyści z małych miejscowości i niezamożnych rodzin mogą ubiegać się o dofinansowanie na I rok studiów dziennych w ramach rozbudowanego, ogólnopolskiego programu stypendialnego.

Stypendium Pomostowe na I rok studiów to aż 7 tysięcy złotych na wsparcie młodzieży w rozwoju. Ubiegać się o nie może każdy tegoroczny maturzysta pochodzący ze wsi lub niewielkiej miejscowości (do 20 tys. mieszkańców), który jest członkiem niezamożnej rodziny (w której dochód na osobę nie przekracza 2.443 zł brutto), uzyska na maturze odpowiednią ilość punktów (tzn. minimum 100 – zgodnie z algorytmem Programu) i zostanie przyjęty na I rok studiów stacjonarnych w polskich publicznych uczelniach akademickich w roku akademickim 2023/2024.

 

Ponadto kandydat musi spełnić jeden z poniższych warunków:

  • być dzieckiem byłego pracownika PGR,
  • być uczestnikiem finałowego etapu olimpiad przedmiotowych w szkole średniej,
  • należeć do rodziny wielodzietnej lub być wychowankiem rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka,
  • posiadać rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej uczestniczącej w bieżącej edycji Programu.

Stowarzyszenie Rozwoju i Pomocy Wsi Stare Miasto jako organizacja lokalna zachęca zainteresowanych do składania wniosków   o udzielenie rekomendacji– prosimy przysłać krótką wiadomość e-mail ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) dlaczego właśnie Tobie powinniśmy udzielić rekomendacji. Czekamy na zgłoszenia do 5 lipca 2023 r., do godz. 24.00.

Rekrutacja do Programu przebiega online na stronie www.stypendia-pomostowe.pl

Aplikacja do składania wniosków aktywna będzie od 7 lipca do 18 sierpnia 2023 roku.

O PROGRAMIE

Program Stypendiów Pomostowych zainicjowano w 2002 roku przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Od tamtego czasu zarządza nim Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości. Jest jednym z największych pozarządowych programów stypendialnych w Polsce. Dotychczas, w ramach programu, przyznano blisko 27 000 różnego rodzaju stypendiów, w tym ponad 18 000 na pierwszy rok studiów. Partnerzy na cel wsparcia młodzieży przeznaczyli ponad 138 milionów złotych.

Programem zarządza: Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości

Autor i Partner Strategiczny: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Partnerzy Główni: Fundacja BNP Paribas, Fundacja Inter Cars

Partnerzy: Koalicja lokalnych organizacji pozarządowych,

Program realizowany jest przy wsparciu organizacyjnym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.