Dzień sportu nad Sanem

Dzień sportu nad Sanem – Turniej młodzieżowych reprezentacji Stowarzyszeń w ramach programu Mikro Granty już za nami. O tym, że w gminie Leżajsk fanów piłki nożnej nie brakuje wiedzą wszyscy.
W sobotę, 4 listopada 2023 r. w sportowej rywalizacji udział wzięła młodzież reprezentacji Stowarzyszeń z terenu gminy i powiatu Leżajskiego. W rozgrywkach udział wzięło prawie 100 dzieci, podzielonych na dwie grupy. Rywalizacja odbywała się w systemie każdy z każdym. Rozgrywki odbywały się pod czujnym okiem licencjonowanych sędziów piłkarskich.

Organizatorzy przyznali też szereg nagród indywidualnych. Pamiątkowe statuetki trafiły do: najlepszego bramkarza, najlepszego zawodnika rozgrywek oraz najlepszego strzelca. Wręczone także pamiątkowe medale, drobne nagrody rzeczowe w tym puchary dla zwycięzców, piłki oraz dyplomy.
Turniej wygrała drużyna z Kuryłówki, drugie miejsce zajęła drużyna ze Starego Miasta, trzecie miejsce zajęła drużyna z Majdanu Sieniawskiego.
Podczas wręczania nagród Prezes Stowarzyszenia wraz z Członkami Zarządu i zaproszonymi gośćmi w osobach Dyrektora Szkoły Podstawowej w Starym Mieście i Kierowniczki Ośrodka Kultury w Starym Mieście pogratulował młodym zawodnikom i życzył im samych sukcesów sportowych na przyszłość.
Organizatorzy dzięki pozyskanemu wsparciu zapewnili wyżywienie grającym zawodnikom i drobny poczęstunek dla rodziców i zaproszonych gości. Przygotowano także darmowe atrakcje dla dzieci, z których chętnie skorzystały.
Turniej przyczynił się do promocji aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, zachęcając ich do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu  i integracji z rówieśnikami. Nasze działania łączyły aktywność fizyczną z pożyteczną inicjatywą spędzenia wspólnego czasu w obecności rodziny, przyjaciół, rówieśników.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność, zwycięzcom gratulujemy.
Turniej dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki oraz środków pozyskanych z Gminy Leżajsk.